Pralnia Wrocław Cennik

Pralnia Duarte we Wrocławiu wyręcza swoich Klientów w standardowym praniu wodnympraniu chemicznym oraz w prasowaniu. Dodatkowo zajmujemy się usuwaniem/przyszywaniem guzików, krochmaleniem koszul oraz apreturowaniem. Poniżej sprawdzisz cennik każdej z tych usług.

Przypominamy, że stali Klienci naszej pralni mogą także korzystać ze specjalnych zniżek! Aby stać się częścią tego grona, wystarczy dołączyć do naszego programu lojalnościowego. Wtedy otrzymasz specjalną kartę lojalnościową, na której podczas każdej wizyty dostaniesz pieczątkę. Za 10 takich pieczątek otrzymasz od nas specjalny prezent, czyli 50 zł do wykorzystania na dowolnie wybraną usługę.

Pranie wodne

Pranie wodne ze składaniem

ubrania codzienne
bielizna
ręczniki

Cena: 80 zł

(cena za jeden wsad do pralki ok. 4 kg)

Pranie z maglowaniem

pościel
obrusy

Cena: 90 zł

(cena za jeden wsad do pralki ok. 4 kg)

 

Pranie pokrowców na materace 1-osobowe

pokrowiec na materac (90×200 cm)
narzuta na sofę

Cena: 80 zł

(cena za sztukę)

 

Pranie pokrowców na materace 2-osobowe

pokrowiec na materac 2-osobowy (bez gąbki)

Cena: 110 zł

 

Pranie kołder puchowych

kołdra puchowa
pierzyna

Cena: 150 zł

 

Pranie kołder syntetycznych

kołdra syntetyczna
koc syntetyczny

Cena: 80 zł

 

Pranie kurtek puchowych

kurtka puchowy
płaszcz puchowy

Cena: 80 zł

 

Pranie dodatków puchowych

śpiwór puchowy
poduszka puchowa

Cena: 80 zł

 

Pranie odzieży narciarskiej

kurtka narciarska (z membraną)
spodnie narciarskie

Cena: 80 zł

(cena za sztukę, impregnacja w cenie)

 

Pranie poduszek syntetycznych

poduszka syntetyczna

Cena: 25 zł

 

Pranie wodne, czyli innymi słowy, pranie na mokro, to sposób prania, który kojarzy każdy z nas. Jest on bardzo podobny do zwykłego prania, które regularnie odbywa się w naszych domowych pralkach. Nie jest to jednak taki sam proces, w końcu wtedy pranie wodne nie byłoby tak popularną usługą. Czym zatem wyróżnia się ten sposób prania?

Pranie wodne to o wiele bardziej rozbudowany i zautomatyzowany proces, podczas którego wykorzystuje się profesjonalne detergenty. Działanie takich produktów jest znacznie silniejsze, niż domowych detergentów, które znajdują się w naszych łazienkach.

Proces prania z użyciem wody

Tak jak wspomnieliśmy, proces prania wodnego jest znacznie bardziej rozbudowany, niż mogłoby się wydawać. Jako Klient nie musisz przejmować się ilością etapów, przez którą przechodzą Twoje ubrania. Dla nas są one jednak niezwykle ważne. W końcu to właśnie one świadczą o całokształcie usługi, a potem także o Twoim zadowoleniu.

Jak możesz się domyślać, samo przyjęcie Twojej odzieży do pralni i wystawienie odpowiedniego protokołu to dopiero początek całego procesu. Następnie Twoje ubrania muszą przejść przez wstępną kontrolę. Właśnie na tym etapie sprawdzamy, czy dane ubrania nie są uszkodzone i poplamione. Dokonujemy także oceny stanu zabrudzenia, dokładnie sprawdzamy metki producenta i znakujemy ubrania.

Następnie specjalista zajmujący się Twoją odzieżą rozpoczyna pranie od procesu detaszacji, czyli odplamiania. Potem rozpoczyna się proces prania na mokro, czyli ustawienie odpowiedniego programu, dobranie detergentów i uruchomienie prania.

Po zakończonym praniu Twoja odzież zostanie poddana procesowi suszenia i fasonowania. Procesy te sprawią, że odzież powróci do pierwotnego kształtu. Po wykonaniu tych wszystkich kroków Twoja odzież jest gotowa do odbioru.

Prasowanie

Prasowanie

ubrania codzienne
koszule
spodnie

Cena: 15 zł

(cena za sztukę)

 

Masz już dość prasowania? Możemy Cię w nim wyręczyć!

Zdecydowana większość osób nie znosi prasowania swoich ubrań. Skutkuje to odkładaniem tej czynności i wykonywaniem jej na ostatnią chwilę np. na moment przed ważnym wyjściem. Zazwyczaj kończy się to spóźnieniem, stresem, a nawet niepotrzebnymi kłótniami… Kto powiedział, że musi to tak wyglądać? Skorzystaj z naszej usługi prasowania i daj się wyręczyć w tym nieprzyjemnym zajęciu! Dzięki temu Twoje ubrania będą zawsze wyglądały perfekcyjnie, a Twoim jedynym zadaniem będzie wyjęcie ich z szafy.

Usługa z pewnością zadowoli wszystkich zapracowanych, którzy nie chcą poświęcać swojego cennego czasu wolnego, na wykonywanie nudnych czynności domowych. Zaoszczędzony w ten sposób czas będą oni mogli przeznaczyć na bliskich i zasłużony odpoczynek. W szczególności ułatwi ona życie lekarzy, prawników i przedsiębiorców, którzy codziennie muszą ubierać się do pracy w stosowne stroje.

Pranie chemiczne z prasowaniem

Marynarka, żakiet

Cena: 45 zł

 

Sweter

Cena: 25 zł

 

Sukienka biznesowa długa/krótka

Cena: 65/55 zł

 

Koszula

Cena: 25 zł

 

Czapka, szal

Cena: 16 zł

 

Płaszcz, kurtka

Cena: 65 zł

 

Bluzka

Cena: 25 zł

 

Spodnie

Cena: 45 zł

 

Toga

Cena: 90 zł

 

Kamizelka, krawat

Cena: 16 zł

 

Spódnica, plisowana

Cena: 40/60 zł

 

Prochowiec

Cena: 75 zł

 

Pranie chemiczne to, innymi słowy, pranie na sucho. W odróżnieniu od prania wodnego, w tym przypadku ubrania nie są zalewane wodą. Zamiast niej używa się profesjonalnego rozpuszczalnika pochodzenia organicznego. Uzyskane w ten sposób efekty bardzo ciężko byłoby osiągnąć w domowym zaciszu.

Zdecyduj się na pranie chemiczne i zadbaj o swoje wyjątkowe ubrania

Wiele materiałów mogłoby stracić swoje właściwości lub uszkodzić się podczas zwykłego prania przy użyciu wody. Z tego powodu producenci na metkach coraz częściej zalecają pranie chemiczne danej odzieży. To właśnie dzięki niemu możesz zadbać o bezpieczeństwo swoich wyjątkowych ubrań.

Co więcej, pranie chemiczne w przypadku niektórych materiałów (np. wełny, lnu, czy jedwabiu) działa o wiele skuteczniej niż zwykłe pranie wodne. Jest to również świetne rozwiązanie dla alergików! Pranie chemiczne odbywa się w niższych temperaturach niż pranie wodne. Niższe temperatury natomiast zmniejszają ryzyko trwałego osadzenia się substancji piorących na odzieży.

Usługi dodatkowe

Krochmalenie koszul

Cena: +1 zł/sztuka

 

Usuwanie/przyszywanie guzików

Cena: 1/5 zł/sztuka

 

Apretura

Cena: +5 zł/sztuka

 

Pralnia Duarte oferuje także usługi dodatkowe, począwszy od usuwania / przyszywania guzików, po krochmalenie koszul i apreturowanie.

Proces krochmalenia usztywnia i wygładza tkaniny. Co więcej, krochmal świetnie konserwuje, a także nie dopuszcza zabrudzeń i bakterii w głąb tkanin. Proces ten wykonuje się przed prasowaniem. Jest to świetne rozwiązanie dla koszul i innych rzeczy, które powinny zachować pewną sztywność.

Apreturowanie to specjalny proces pralniczy, który uszlachetnia i zabezpiecza tkaniny. Apretura zmniejsza podatność materiału na zagniecenia i zwiększa jego wytrzymałość. Utrwala także efekt prasowania. Właśnie z tego powodu temu procesowi najczęściej poddaje się ubrania eleganckie.

Skorzystaj z naszej usługi

Zamów usługę odbioru i dowozu prania na terenie Wrocławia. W tym celu zadzwoń na 537 467 117

Dołącz do grona naszych stałych klientów

W naszej pralni zawsze cieszymy się, gdy widzimy, że klienci ponownie nas odwiedzają. Oznacza to dla nas jedno – jesteście zadowoleni z naszych usług. W podziękowaniu postanowiliśmy stworzyć dla Was specjalną Kartę Lojalnościową. Podczas każdej wizyty otrzymacie od nas pieczątkę. Po zebraniu 10 takich pieczątek będzie czekał na Was prezent: 50 zł do wykorzystania na dowolną usługę.

 

Regulamin programu lojalnościowego dostępny w pralni i na dole strony.

Regulamin Pralni Duarte

1. Przed oddaniem garderoby do prani należy:

 • sprawdzić metkę z zaleceniami sposobu czyszczenia
 • sprawdzić kieszenie (Klient ponosi odpowiedzialność finansową za uszkodzenia sprzętów powstałe przez elementy pozostawione w kieszeniach garderoby)
 • posegregować garderobę do prania
 • wskazać uszkodzenia, plamy i ewentualnie określić ich pochodzenie

2. Czas realizacji usługi:

 • Pranie wodne z suszeniem ubrań codziennych oddane do godziny 12 będzie gotowe do odbioru tego samego dnia. Wyjątkiem są soboty.
 • Pranie wodne oddane po godzinie 12 będzie gotowe do odbioru na drugi dzień.
 • Pozostałe usługi – czas realizacji ustalany na miejscu.

3. Pralnia nie ponosi odpowiedzialności za:

 • rzeczy pozostawione w oddanej do czyszczenia garderobie
 • zniszczenie towaru podczas czyszczenia lub prasowania wynikające z amortyzacji tkaniny
 • uszkodzenie tkanin powstałe w trakcie wykonywania usługi powstałe w wyniku ukrytych wad
 • uszkodzenie dodatków takich jak: guziki, klamry, koraliki, cekiny, żabki, zamki błyskawiczne, ściągacze gumowe, hafty, napisy, aplikacje, wstawki skórzane lub skóropodobne itp.

4. Na odpowiedzialność Klienta czyścimy odzież:

 • bez oznakowania producenta o sposobie czyszczenia
 • z plamami niewiadomego pochodzenia, uprzednio zapieranymi lub starym

5. Pralnia nie gwarantuje całkowitego usunięcia plam.

6. Pralnia ma prawo odmówić wykonania usługi.

7. Wydawanie garderoby odbywa się tylko na podstawie – potwierdzenia przyjęcia (druczku firmowego).

8. Jakość wykonanej usługi należy sprawdzić w chwili odbioru odzieży. Ewentualną reklamację należy zgłosić przy odbiorze garderoby. Reklamacje w późniejszym terminie, nie będą uwzględniane.

9. Opłata za usługę pobierana jest po wykonaniem zlecenia. Opłata za usługę pobierana jest według cennika pralni. Można zapłacić gotówką lub ewentualnie Blikiem lub przelewem bankowym.

10. Zamówienie nieodebrane po upływie 1 miesiąca od daty przyjęcia będzie przechowywane w pralni za dodatkową opłatą w wysokości 1zł za każdy dzień. Zamówienie nieodebrane po upływie 5-ciu miesięcy od daty przyjęcia będzie oddawane na cele charytatywne.

11. Zamówienie na odbiór i dowóz prania lub prasowania składane jest telefonicznie. Dowóz odbywa się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 10-14.

12. Minimalny koszt dowozu to 12 zł. Minimalna wartość zamówienia to 50 zł. Opłata pobierana jest za każdy rozpoczęty kilometr. Opłata pobierana jest przez kierowcę w gotówce po wykonaniu usługi.  

13. Program lojalnościowy: Podczas wizyty w Pralni Klient otrzymuje pieczątkę za każde wydane 50zł. Po zebraniu 10-ciu pieczątek, Klient otrzymuje prezent: 50zł do wykorzystania na dowolna usługę w Pralni Duarte. Aby otrzymać prezent, należy okazać w Pralni wypełnioną pieczątkami (10) kartę lojalnościową. Karta lojalnościowa jest ważna 12 miesięcy od daty I-szej pieczątki. Prezent (tj. 50zł do wydania na usługi pralnicze ) można wykorzystać w ciągu 6 miesięcy od daty ostatniej pieczątki.

Odwiedź nasz profil na Facebooku

Przechodzę