Pralnia chemiczna cennik od sztuki, czy na kilogramy? Jakie są ceny

Pralnia chemiczna i pranie to słowa codzienne, które zna każdy. Ale ilu z nas tak naprawdę wie, jaka jest między nimi różnica?

W zasadzie zarówno pralnia chemiczna, jak i pralnia mają ten sam cel – czystość i usuwanie plam. Istnieje jednak kilka kluczowych czynników, które odróżniają te dwa procesy, a co za tym idzie, zapłata za świadczenie usług odbywa się w inny sposób.

Zwykłe pranie obejmuje standardowy załadunek ubrań w pralce, suszenie i prasowanie. Można na przykład płacić za sztukę prania, można też korzystać z dużej ilości prania, wtedy trzeba płacić za kilogram, co jest znacznie korzystniejsze. Ale pamiętaj, że jeśli rzeczy mają plamy, to cena może się zmienić w zależności od ilości i stopnia zabrudzenia.

Nowoczesne pralki wyposażone są w funkcje prania szerokiej gamy tkanin, a niektóre modele są nawet w stanie usunąć określoną kategorię plam. Jednak pranie puchu i firanek w pralce jest trudne, nie mówiąc już o dywanach i pledach. W tym przypadku ludzie uciekają się do czyszczenia na sucho.

Jeśli chodzi o pranie chemiczne, usługi te są naliczane za sztukę, co oznacza, że płacisz za każdą rzecz osobno. Czyszczenie na sucho dotyczy odzieży wierzchniej, dywanów, futer, skór i innych gęstych materiałów. Pranie chemiczne może usunąć nawet uporczywe zabrudzenia, ale może być zgubne dla delikatnych ubrań.

Co jest lepszym wyborem: pranie w domu czy pranie chemiczne?

Odpowiednie pranie ubrań nie tylko usuwa zabrudzenia, ale także przedłuża ich żywotność.

  1. Pranie w domu jest bardziej odpowiednie dla zwykłych, codziennych rzeczy. O ile oczywiście codzienną rzeczą nie jest biznesowy garnitur, którego nie można po prostu wrzucić do pralki.
  2. Z uporczywymi plamami zdecydowanie najlepiej poradzi sobie pralnia chemiczna. Doświadczeni pracownicy wiedzą jak i są wyposażeni w niezbędne narzędzia i sprzęt, aby uporać się z plamami bez szkody dla wyglądu odzieży.
  3. Ciężkich zasłon z brokatu czy aksamitu nie da się po prostu wyprać w pralce i pozbyć się kurzu.
  4. Odzież z jedwabiu, zamszu, skóry, a zwłaszcza futra zdecydowanie nie powinna być prana w pralce. A także przedmioty ze specjalnymi oznaczeniami do prania chemicznego.

Jakie są ceny w pralni

Staramy się, aby nasze koszty były obiektywnie przystępne dla klientów prywatnych i korporacyjnych, przy jednoczesnym zachowaniu niezmiennie wysokiej jakości usług, tak abyście Państwo chcieli kontaktować się z nami wielokrotnie i polecać nas swoim znajomym i przyjaciołom.

Aby ułatwić Państwu orientację, uporządkowaliśmy cennik według poszczególnych typów i sposobów załatwiania spraw. Prosimy zwrócić uwagę, że są to standardowe stawki za usługi – coś jest przekazywane i płacone za sztukę, a coś na zasadzie kilograma, jak również za czynności powiązane i dodatkową obsługę.

Ale odpowiadając na pytanie o ceny prania, oto kilka przykładów na dzień dzisiejszy (11.07.2022).

  • Pranie wodne ze składaniem (ubrania codzienne, bielizna, ręczniki) сena – 70 zł za jeden wsad do pralki ok. 4 kg;
  • Pranie z maglowaniem (pościel, obrusy) сena: 75 zł za jeden wsad do pralki ok. 4 kg;
  • Pranie kurtek puchowych (kurtka puchowy, płaszcz puchowy) сena: 70 zł za sztukę;
  • Pranie odzieży narciarskiej (kurtka narciarska z membraną, spodnie narciarskie) сena: 70 zł za sztukę, impregnacja w cenie.

Na naszej stronie internetowej DUARTE można więcej dowiedzieć się i wybrać odpowiedni rodzaj czyszczenia.

Korzystając z usług pralni pamiętaj, że pranie to gwarancja dbałości o Twoje ubrania. Ubrania czy inne materiały będą w dobrym stanie przez długie lata dzięki temu, że profesjonaliści piorą je w odpowiednich warunkach i z fachową wiedzą. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy, aby dany element garderoby przez długi czas wyglądał nienagannie.