Pralnia chemiczna Wrocław podpowiada – Jak prać jedwab?

Jedwab to niezwykle szlachetna tkanina, bardzo ceniona ze względu na swoją delikatność i subtelność. Jednocześnie jedwab jest tkaniną bardzo lekką i wytrzymałą, o niezwykłych właściwościach – latem doskonale chłodzi i absorbuje pot, natomiast zimą ogrzewa. Te wszystkie pozytywy sprawiają, że ten materiał, kojarzący się z luksusem jest bardzo popularny. Ma jednak jedną wadę – każdy kto musiał kiedyś czyścić jedwab wie, jaką może to sprawić trudność. Jak zatem prać go bezpiecznie i skutecznie?

Skuteczne pranie jedwabiu – na co zwrócić uwagę

Przede wszystkim wybierając ubrania i rzeczy wykonane z jedwabiu, warto wybrać te zabezpieczone przez producenta. Informacja “prać tylko na sucho” jest sygnałem, który powinien zniechęcić nas do zakupu. Jeśli jednak już taką rzecz posiadamy, konieczne będzie pranie w pralni. Podobnie jak pranie chemiczne garnituru, Wrocław posiada najlepsze pralnie oferujące tego typu usługi. Gdy jednak pragniemy daną rzecz wyprać sami, warto zastosować się do kilku wskazówek. Najważniejsze to użycie delikatnych środków. Dobry będzie płyn do kąpieli dla dzieci, bądź delikatny szampon. Istotne jest jednak aby nie był on nawilżający ani z dodatkiem odżywki. Po namoczeniu tkaniny przez kilka minut w wodzie z użytym płynem, delikatnie poruszamy nią, w celu wywabienia plamy. Gdy to nie wystarczy, można delikatnie dłonią spróbować ją zetrzeć. Jednak nigdy nie pocieramy gwałtownie ani nie szorujemy jedwabiu, ponieważ może się od tego uszkodzić. Po wypraniu, jedwab należy wypłukać w wodzie o tej samej temperaturze. Aby zabezpieczyć materiał i dokładnie wypłukać go z użytego detergentu, warto wypłukać go ponownie w wodzie z dodatkiem octu.

Prasowanie Wrocław – jedwabie i inne delikatne materiały

Jedwab, mimo swojej wytrzymałości, wymaga odpowiedniego traktowania. Delikatności wymaga zarówno w przypadku prania jak i prasowania. W obu też przypadkach, najlepiej zdać się na profesjonalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu, będą wiedzieli jak zająć się każdą rzeczą i każdą plamą – ponieważ jedwab jedwabiowi nierówny i czasami pewne sytuacje wymagają specjalnych działań. Gdy jednak o to zadbamy, wtedy będzie nam służył długo, wciąż pięknie się prezentując i zachwycając swoją szlachetnością.

CategoryPorady, Wszystkie