Pralnia wodna Wrocław radzi jak prać kurtki z pierza

Kurtki puchowe są niezwykle ciepłe i wygodne, dlatego od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Przychodzi jednak ten moment, gdy kurtkę taką trzeba wyprać. Jak to zrobić by jej nie zniszczyć? Pralnia wodna Wrocław podpowiada!

Wrocław pralnie najlepsze w atrakcyjnych cenach

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, jest sprawdzenie informacji na metce, czy kurtka nadaje się do prania domowego, czy należy ją oddać do pralni. Bezwzględnie do pralni należy ją oddać jeśli jest to kurtka z ochronną impregnacją pierza. Jednakże odzież z pierza generalnie powinno się prać jak najrzadziej, natomiast warto często ją wietrzyć. Pamiętając przy tym aby unikać pełnego słońca, które może niekorzystnie działać na kurtkę.

Jak bezpiecznie prać i suszyć kurtki z pierza?

Taka odzież wchłania bardzo dużą ilość wody, dlatego powinna być prana w pralce o większej ładowności. Temperatura wody w jakiej należy prać kurtki z pierza nie powinna przekraczać 40 stopni, najlepszy będzie do tego program do delikatnego prania. Niewskazane jest używanie płynu do zmiękczania oraz proszku do kolorowych tkanin, mogą one sklejać pierze, przez co straci ono swoje właściwości, dobrze jest za to użyć specjalnego płynu do prania pierza. Po praniu należy odzież dwukrotnie wypłukać i nie odwirowywać na większych obrotach niż 400. Aby wysuszyć kurtkę puchową warto ją rozłożyć na suszarce w przewiewnym miejscu, unikając przy tym wystawiania jej na słońce. Co jakiś czas należy potrząsnąć kurtką aby równomiernie rozłożyć dosychające pierze. Dostosowanie się do tych wskazówek daje większe szanse na to, że Twoja puchowa kurtka posłuży Ci w dobrej formie jak najdłużej. Jeśli jednak nie masz dość czasu na samodzielne pranie, możesz skorzystać z usługi jaką oferuje nasza pralnia wrocław cennik mamy bardzo atrakcyjny, dlatego jest to świetne rozwiązanie dla zapracowanych osób, oraz tych, które nie chcą ryzykować uszkodzenia swojej ulubionej kurtki. Zapraszamy serdecznie – Duarte Pralnia wodna Wrocław.

CategoryPorady, Wszystkie