Na każdym ubraniu widnieją – a przynajmniej powinny widnieć – metki z instrukcją dotyczącą suszenia, prania i prasowania danego elementu garderoby. Instrukcja przedstawiona jest w postaci uniwersalnych symboli. Część z nich jest prosta do odszyfrowania, inne mniej. Jak należy je czytać aby nie zniszczyć swojego ubrania? Dowiedz się czytając dalej.

Symbole na metkach – ściągawka

Jeśli nie pamiętamy wszystkich symboli, warto sobie zrobić ściągawkę, bądź zawsze upewnić się w Internecie. Warto to robić, ponieważ niezgodne z zaleceniami pranie może skończyć się źle dla delikatnych tkanin. Tyczy się to również prasowania i suszenia. Każdy materiał posiada pewną wytrzymałość, bądź reaguje w konkretny sposób na traktowanie go. Jedne materiały wymagają zdecydowanej delikatności, inne natomiast potrzebują do uprasowania bardzo wysokiej temperatury. Podobnie z temperaturą prania. To jak jest w danym przypadku powinny zdradzać symbole na metkach. Wskazują one także czy można zastosować wybielacze, czy inne środki piorące.

Magiel Wrocław – pomożemy i doradzimy

Jeśli masz dużo ubrań o kompletnie różnych temperaturach prania i sposobach, to jego sortowanie może być bardzo problematyczne i może też przekładać się na wiele małych, kłopotliwych prań. W takim przypadku dobrym wyjściem może być skorzystanie z pralni. Będzie to jednak konieczne, jeśli na ubraniu widnieje symbol przekreślonej wanienki – oznacza to, że ubrania nie można prać i musi zostać wyczyszczone na sucho. Warto również zaufać pralni jeśli na metce jest symbol wanienki z kreską pod spodem, lub z dwoma kreskami. Oznacza to konieczność delikatnego prania lub z zachowaniem ostrożności. W tym przypadku samodzielna próba prania jest obarczona wysokim ryzykiem zniszczenia tkaniny. Podobnie jeśli chodzi o pranie kurtki z pierza oraz innych dużych i problematycznych rzeczy. Pralnia to dobre rozwiązanie także gdy nie jesteśmy pewni, nawet mimo ściągawki jak powinniśmy uprać nasze ubranie, bądź nie posiada ono metki – doświadczona obsługa jaką posiadają pralnie we Wrocławiu sobie z tym poradzi.

CategoryPorady, Wszystkie