Ostatnimi czasy zdecydowaliśmy się zwiększenie swojej aktywności fizycznej poprzez rozpoczęcie regularnego biegania czy uprawiania innych sportów – zarówno indoorowych jak i outdoorowych.. Pierwszą czynnością jaką wykonaliśmy po podjęciu tej decyzji był z pewnością zakup specjalistycznej odzieży sportowej, przystosowanej do tego rodzaju aktywności. Zrealizowaliśmy kilka pierwszych treningów i nagle nasz strój zaczął wydzielać bardzo nieprzyjemny zapach, słowem – stał się bardzo nieświeży. Co w tym wypadku powinniśmy zrobić? Jak możemy pozbyć się przykrego zapachu? Jak prać odzież sportową? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Jak prać odzież sportową? Sprawdź kilka reguł

Przejdźmy zatem do rzeczy. Jak wiadomo, odzież sportowa, jak i ta posiadająca membranę, nie jest typowa i w żadnym razie nie powinniśmy jej traktować jak inne części naszej garderoby, zwłaszcza w przypadku czyszczenia. Pranie kurtki z membraną wymaga od nas trochę więcej zaangażowania i nieco innych środków do czyszczenia tkanin, ponieważ typowe detergenty mogłyby pozbawić membranę jej właściwości, tym samym znacząco obniżając jej skuteczność. Kilka z czynności, które musimy wykonać przed rozpoczęciem czyszczenia odzieży sportowej, pokrywa się z czynnościami, które wykonujemy przygotowując pranie odzieży zwykłej, także różnice w działaniach nie są aż tak duże. Odpowiadając na pytanie jak prać odzież sportową, przygotowaliśmy kilka niezbędnych informacji, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tą czynnością. Oto one:

– Przede wszystkim, co jest oczywiste, należy sprawdzić informacje zawarte na metkach. Sugerując się nimi, będziemy mieli pewność, że nie popełnimy żadnego błędu.

– W następnej kolejności warto sprawdzić czy w kurtce nie pozostawiliśmy żadnego przedmiotu, który mógłby negatywnie wpłynąć na proces prania. Jest to dość ważny aspekt, ponieważ często o tym zapominamy, a przez to możemy uszkodzić naszą odzież.

– Nie zawsze podczas biegania dopisuje nam pogoda, przez co często musimy zmierzyć się z wszechobecnym błotem, które trudno się usuwa. Jeżeli nasz strój posiada zabrudzenia z błota, warto je chociaż zmyć powierzchownie przy użyciu gąbki. Dzięki temu jest większa szansa, że pozbędziemy się go całkowicie.

– Wiele pralek nie jest samoczyszczących. W większości z nich, w bębnie pozostają resztki detergentów, które mogą negatywnie wpłynąć na odzież z membraną. Przez wstawieniem prania, warto się upewnić, że bęben pralki jest czysty i nie zawiera zbędnych substancji.

– Tak jak istnieją środki do różnego rodzaju tkanin, tak samo są płyny przeznaczone wyłącznie do odzieży sportowej. Jest to jeden z najważniejszych aspektów, który trzeba wziąć pod uwagę. Jeżeli chcemy dokonać prania odzieży sportowej, musimy się zaopatrzyć w tego typu detergent.

Jeżeli spełniliśmy wszystkie powyższe czynności, pozostaje nam tylko czekać na zakończenie prania, po którym będziemy mogli wywiesić naszą odzież.

Co w przypadku, kiedy pranie kurtki z membraną chcielibyśmy komuś zlecić?

Być może z jakiegoś powodu nie chcemy sami wykonywać prania naszej odzieży. W takiej sytuacji również jest rozwiązanie, tym bardziej, że pranie kurtki z membraną nie należy do najłatwiejszych. Pralnie chemiczne, takie jak nasza pralnia we Wrocławiu, specjalizują się również w tym zakresie i zrobią to wszystko za nas. Jedyne, co musimy zrobić to dostarczyć do pralni naszą odzież. Pralnia we Wrocławiu Duarte w specjalistyczny sposób zadba o Twoją odzież sportową i membranową.