Dzięki odpowiedniej metodzie prania kurtek z membraną pozwoli ona membranie lepiej pracować i zachować jej właściwości. Brak regularnego prania pogorszy właściwości oddychające i wodoodporne naszej kurtki, czy spodni.

Wodoodporność odzieży zyskujemy dzięki membranie oraz warstwie DWR (Durable Water Repellent) na zewnątrz materiału wierzchniego. DWR zapobiega wchłanianiu wody przez tkaninę sprawiając, że woda skrapla się na powierzchni i spływa.

Pielęgnacja tego typu odzieży jest dwu poziomowa . Po pierwsze: pranie, po drugie: impregnacja.

Pralnia Wrocław – właściwe pranie ubrań z membraną

Na rynku jest bardzo duży wybór laminatów – wielu producentów odzieży stosuje membrany pod własną nazwą. Dlatego za każdym razem należy stosować się do instrukcji producenta, które zwykle znajdują się na wewnętrznej stronie metki. Instrukcja ta jest pierwszą i podstawową wskazówką na temat tego co możemy, a czego nie możemy zrobić z naszą odzieżą lub należy zwrócić się do specjalistów zajmujących się pielęgnacją tego typu odzieży, którzy dobiorą odpowiedni preparat i wykonają bezpiecznie i profesjonalnie pranie oraz impregnację.

Absolutnie zabronione jest stosowanie chlorowych wybielaczy. Jeśli mamy jakieś trudne do usunięcia plamy, nie starajmy się walczyć z nimi ręcznie, gdyż możemy tylko utrwalić zabrudzenia, zakazane również jest użycie silnych detergentów. Ważne, aby zastosować specjalistyczne środki dzięki którym dopierzemy trudne zabrudzenia oraz zadbamy dzięki temu aby nie uszkodzić membrany, a co za tym idzie nie zniszczyć garderoby.

Po całkowitym wyschnięciu, naszą odzież należy suszyć w suszarce do ubrań w ciepłym, delikatnym cyklu, aby ponownie uaktywnić właściwości hydrofobowe preparatu (DWR) znajdującego się na zewnętrznej warstwie tkaniny. Suszenie należy wykonać bardzo ostrożnie, aby nie zniszczyć naszej odzieży. Ważna jest odpowiednia wielkość suszarki, aby odzież swobodnie mogła się obracać.

Po po dłuższym czasie użytkowania zastosowany fabrycznie preparat hydrofobowy przestaje działać, powinniśmy wtedy nałożyć nową warstwę preparatu DWR .

Pralnia Duarte od 4 Lat profesjonalnie zajmuje się praniem, pielęgnacją i impregnacją wysokiej jakości kurtek narciarskich, spodni i innej odzieży z membraną. Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi prania kurtek we Wrocławiu.

Polecamy, aby wykonywać takie zabiegi rozpoczynając sezon zimowy i kończąc go oraz jeśli bardzo aktywnie korzystacie Państwo z ubioru narciarskiego również w trakcie sezonu zimowego warto wykonać pranie kurtki narciarskiej.

Zapewni to odpowiednie właściwości odzieży narciarskiej i da Państwu pełną satysfakcję z jej użytkowania.