Wyniki badań niemieckich naukowców są zatrważające. Badacze analizowali wyprane i wypłukane, pięknie pachnące ubrania, które są zanieczyszczone bakteriami, nie tylko z gatunku Escherichia coli, ale także Staphylococcus aureus (Gronkowiec złocisty), który jest odpowiedzialny za wiele schorzeń skórnych, zapaleń przewodów moczowych oraz chorób płuc.

W bębnie pralki, która pracuje przy 40 stopniach Celsjusza jest ponad 100 milionów bakterii jelitowych E.coli!

Okazuje się, że aby być pewnym, by pralka nie stanowiła dla bakterii eldorado, najlepiej nastawiać pranie na minimum 70 stopni Celsjusza bo już od takiej temperatury giną wirusy i bakterie lub jeśli mamy delikatną i dobrej jakości garderobę, której nie można prać powyżej 40 stopni Celsjusza stosować odpowiednie antybakteryjne środki piorące z atestem, dzięki którym można prać w niskich temperaturach.

Typowe proszki dostępne na półkach sklepowych, nie mają w sobie środków antybakteryjnych.

Wrocław Pralnia Duarte zadba o Twoje pranie

Nasza ekskluzywna pralnia chemiczna Wrocław oferuje pranie wodne przy użyciu specjalistycznego proszku antybakteryjnego z atestem. Dzięki czemu pranie pozbawione jest chorobotwórczych bakterii.

Nasza pralnia Wrocław dba również o to, by sprzęty były dezynfekowane po każdym praniu oraz nie mieszamy prania z praniem innego klienta co daje klientom gwarancję jakości i bezpieczeństwa.

Przyjmujemy również koce, narzuty, pokrowce na materace, pościel i ręczniki do prania przy użyciu proszku antybakteryjnego.