Co może się równać położeniu się w ciepłej, czystej i pachnącej pościeli po cieżkim dniu? Aby jednak móc się tym cieszyć, należy odpowiednio zadbać o naszą pościel. Istotna jest czystość zarówno bielizny pościelowej jak i samych kołder, poduszek czy kocy. Jak prać pościel prawidłowo?

Pranie kołder Wrocław – jak prać kołdry syntetyczne?

Jest to zależne od materialu wypełnienia. Przede wszystkim należy zastosować się do instrukcji zamieszczonej na metce. Temperaturę dobieramy w zależności czy kołdrę chcemy uprać z powodu zabrudzeń, czy jedynie dla odświeżenia. Jeśli dla odświeżenia, lepiej wybrać niższą temperaturę – ta podana na metce jest wartością maksymalną i lepiej zastosować ją w przypadku usuwania zabrudzeń. Do odświeżenia wystarczy 40 stopni. Do prania lepiej sprawdzi się delikatny płyn niż proszek. Jeśli zależy nam aby pozbyć sie roztoczy, konieczna będzie wyższa temperatura – powyżej 60 stopni. To samo tyczy się koców oraz poduszek z wypełnieniem syntetycznym.

Pranie pierza Wrocław – jak prać kołdry z pierza i puchu?

Wypełnienie tego typu jest bardzo wrażliwe – zarówno na środki chemiczne jak i temperaturę prania. Niektóre z nich zupełnie nie nadają się do prania w pralce automatycznej i wtedy konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm, które świadczącą usługi takie jak czyszczenie pierza wrocław. Decydując się na pranie chemiczne Wrocław ma się pewność, że pościel po takim praniu będzie nadal w świetnej formie. Przy domowym praniu istnieje niebezpieczeństwo zniszczenia pościeli. Nieumiejętne pranie lub zastosowanie niewłaściwych środków piorących może zakończyć się utratą puszystości lub też całkowitym uszkodzeniem wypełnienia. Warto pamiętać także – decydując się na samodzielne pranie – że pościeli z pierza nie można wirować ani suszyć w słońcu. Niewłaściwe suszenie natomiast, może spowodować zbijanie się kołdry a nawet tworzenie się pleśni w przypadku niedosuszenia. Podobnie z poduszkami z naturalnym wypełnienien.

Pralnia Duarte oferuje profesjonalne pranie pościeli syntetycznej oraz z wypełnieniem z pierza i puchu. Nasza pralnia wrocław cennik posiada bardzo atrakcyjny – z nami zyskujesz czystą pościel i pewność, że nie zostanie ona zniszczona.

CategoryPorady, Wszystkie