jak prać poduszki

Pranie poduszek wydaje się prostym i łatwym zadaniem w zaciszu własnego domu. Czy jesteś jednak pewien, że wiesz jak prać poduszki, żeby ich nie zniszczyć? Bardzo możliwe, że dotychczas popełniasz kilka błędów podczas prania poduszek.

Dlatego dowiesz się dzisiaj, dlaczego pranie poduszek lepiej powierzyć pralni i poznasz sposoby na domowe pranie. A na to jak wiemy, trzeba zarezerwować trochę swojego cennego czasu.

Jak prać poduszki syntetyczne w pralce?

Tak jak w przypadku każdego innego prania, sprawdź wskazówki producenta na metce. Najczęściej poduszki syntetyczne w pralce pierze się w przedziale 30/40 ° C. Zrezygnuj z wirowania poduszki, bo wypełnienie ulegnie uszkodzeniu lub zacznie się przemieszczać i powstaną dołki w poduszce.

To, jak prać poduszki syntetyczne może być również zależne od producenta i domieszek różnych materiałów. Dlatego też masz dwie bezpieczne opcje. Ustawić program w pralce na delikatne tkaniny lub oddać poduszki po prostu do prania. Co naprawdę zalecamy, jeśli poduszki pełnią rolę dekoracyjną w sypialni, czy salonie. A przede wszystkim wtedy, kiedy nie jesteś w stanie rozpoznać materiału, a tym bardziej wypełnienia poduszki.

Jak prać poduszki ręcznie?

Pranie ręczne wymaga od ciebie więcej czasu niż w pralce. O praniu poduszek w pralni już nie wspominamy. Jeśli jednak dysponujesz czasem, to poniżej przedstawiamy ci podstawowe informacje, jak prać poduszki ręcznie.

Przygotuj ciepła wodę z delikatnym płynem i zanurz poduszkę w wodzie. Zostaw ją na 30 minut. Następnie odciśnij wodę, ale nie wykręcaj poduszki (wypełnienie zacznie się przemieszczać). Sprawdź, czy wszystkie plamy zeszły, jeśli nie powtórz czynność do skutku. Kiedy poduszka będzie już nieskazitelnie czysta, odsącz z niej wodę (również nie wykręcaj poduszki) i pozostaw do wyschnięcia.

Co może pójść nie tak?

Jeśli przyjdzie ci do głowy użyć odplamiacza, to poduszka może się odbarwić. Zamiast wybielenia plam, które najczęściej są żółte, po prostu się odbarwią i mogą powstać zacieki. Kolejny problem w praniu ręcznym to delikatna struktura poduszki. Jeśli wypełnienie obszyte jest fizeliną, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że jej struktura ulegnie osłabieniu. Może się nawet przerwać.

Jak wysuszyć poduszkę syntetyczną?

Prawie najczęstszą metodą jest powieszenie poduszki za rogi klamerkami. Co niestety jest sporym błędem. Wskutek grawitacji wypełnienie, które wciąż ma w sobie wodę, opada na dół poduszki. Może się rozdzielić. Czyli poduszka samoistnie podzieli się na dwie części. U góry zostanie trochę wypełnienia, na środku będzie przerwa, a reszta będzie na samym dole. Jeśli poduszka wyschnie w ten sposób, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że już nie przywrócisz jej pierwotnego wyglądu i zbicia wypełnienia.

Dlatego o wiele lepszym sposobem jest wysuszenie poduszki na płasko. Zalecamy pozostawić poduszkę na 2-3 dni w miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza. Przez ten czas regularnie wstrząsaj i przewracaj poduszką!

Jeśli jednak nie masz na to czasu, to zachęcamy cię do skorzystania z pralni z usługą concierge (odbiór i dowóz prania pod same drzwi).

Bezpieczne pranie pościeli – jak prać kołdry, koce i poduszki?

 

Jak prać garderobę z naturalnym puchem?

Dlaczego pranie poduszek powierzyć specjalistom w pralni?

Oszczędzasz czas, który tracisz szczególnie przy praniu ręcznym poduszek. Jednak nie czas jest najważniejszy. Oddając poduszki do pralni, masz 100% gwarancję, że osoby zajmujące się przygotowywaniem i doborem procesów pralniczych wiedzą, jak prać poduszki, żeby ich nie zniszczyć.

Dodatkowo możesz skorzystać z wygodnej usługi concierge. Pracownik pralni odbierze od ciebie poduszki i przywiezie pod ten sam adres wyprane i pachnące świeżością. Kolejny argument to odpowiednie detergenty, których używa się w pralni, a także materiałoznawstwo pracowników, którzy są w stanie rozpoznać materiał nawet bez metki producenta.