Pralnia Wrocław – doradzamy jak prać pokrowiec na materac

Nie tylko pościel wymaga regularnego prania. Aby sen był w pełni zdrowy a łóżko higieniczne, to również materac musi być odpowiednio czysty. Mimo stosowania prześcieradła, materac z czasem brudzi się i gromadzi on w sobie zarazki, dlatego warto, co jakiś czas przeprać jego pokrowiec. Jak to zrobić prawidłowo? Duarte – nowoczesna pralnia Wrocław podpowiada.

Pralnia chemiczna Wrocław – pokrowce na meterace

Pokrowiec na materac spełnia w bardzo ważną rolę – sprawia, że sam materac jest bardziej komfortowy, odprowadza wilgoć czy zapewnia cyrkulację powietrza. Niestety jest również doskonałym siedliskiem bakterii i roztoczy, dlatego konieczne jest regularne jego pranie lub czyszczenie. Część pokrowców posiada zamki błyskawiczne, umożliwiające zdjęcie go z materaca i jego upranie. Niektóre nadają się do samodzielnego prania. Są jednak takie, które wymagają prania chemicznego na sucho, warto to sprawdzić by wybrać odpowiednią metodę. Problem może być również z dużymi pokrowcami – mogą się nie zmieścić do bębna pralki. Mając, więc duży materac, również trzeba go będzie oddać do pralni.

Pralnia wodna Wrocław – poradzimy i pomożemy

Jeśli Twój pokrowiec nadaje się do prania w domu, należy zapoznać się z instrukcjami na metce – będzie tam wyszczególniona maksymalna temperatura prania oraz prawidłowy sposób suszenia. Niewłaściwe obchodzenie się z pokrowcem może go zniszczyć. Do prania można użyć zwyczajnych środków piorących w odpowiedniej ilości. Przed założeniem pokrowca na materac, należy go dokładnie wysuszyć, dlatego dobrze wybrać ciepły, wietrzny dzień na pranie. Stosując się do tych zasad, wszystko powinno być w porządku. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że Twój pokrowiec na materac będzie czysty i się nie zniszczy podczas prania, możesz zlecić jego wypranie profesjonalistom, wybierając sprawdzoną pralnię.

CategoryPorady, Wszystkie