Jak prać koce?

To zależy od materiału z jakiego koc został wykonany. W wielu przypadkach można wyprać koc zwyczajnie w pralce, ale dla osiągnięcia najlepszego efekty najlepiej zanieść go do najbliższej pralni. Piorąc koc samodzielnie najlepiej ustawić program do prania delikatnych, wełnianych materiałów.

Relaks pod kocem w jesienny lub zimowy wieczór może być wyjątkowo przyjemny. Szczególnie gdy nasz kocyk jest jeszcze nowy, mięciutki i czysty. Przychodzi jednak moment, gdy ulubione okrycie wymaga odświeżenia. Nagromadzony kurz i roztocza mogą bardzo niekorzystnie działać na nasze zdrowie, dlatego tak ważne jest aby zadbać o odpowiednią higienę naszej pościeli – w tym także kocy. W jaki sposób należy prać koce, by w dalszym ciągu były przyjemnie mięciutkie i puszyste?

Bezpieczne pranie koca – zasady

Większość małych kocy możemy wyprać samodzielnie, ręcznie lub w pralce. Zależne jest to od materiału z jakiego koc został wykonany. Najlepszym rozwiązaniem jest dostosowanie się do zaleceń umieszczonych na metce. Co jednak w przypadku, gdy metki brakuje, lub informacje nie są wystarczające? Gdy chcemy koc uprać w pralce, należy ustawić program do prania wełnianych lub delikatnych rzeczy. Od proszku do prania, zdecydowanie lepszy będzie delikatny płyn – unikniemy w ten sposób trudnych do usunięcia resztek detergentu. W ten sposób możemy uprać zwykłe koce oraz te polarowe. Welurowe oraz grube, ciężkie wełniane wymagają pracochłonnego prania ręcznego, lub chemicznego – najlepiej aby zajęła się tym odpowiednia pralnia chemiczna we Wrocławiu. Po praniu koc należy dokładnie wysuszyć w zaciemnionym miejscu. Dopiero gdy będzie całkowicie suchy, nadaje się do ponownego użytku.

Pranie pierza

Korzystając z powyższych porad, będziesz mieć możliwość cieszenia sie swoim ulubionym kocem na długo. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że Twój koc będzie w świetnej formie, bądź nie masz możliwości go wyprać samemu, zdaj sie na profesjonalistów. Pralnia Duarte to profesjonalne pranie kocy. Wrocław i okolice. Oferujemy także usługę dowozu i odbioru prania.

CategoryPorady