ubrania do pralni

Większość z nas, choć raz w życiu korzystała lub korzysta z usług pralni regularnie. Jest to wygodne rozwiązanie, które umożliwia zaoszczędzenie sporo czasu. Jeśli zamierzasz po raz pierwszy skorzystać z usług pralni, to przedstawiamy Ci 4 punkty kontrolne, które pomogą Ci przygotować ubrania przed oddaniem ich do pralni. Jeśli je zrobisz, to pracownicy będą Ci wdzięczni, a Ty będziesz mieć pewność, że usługa została wykonana w sposób profesjonalny.

Jak przygotować rzeczy do pralni?

 1. Sprawdź etykiety (metki) na ubraniach
  Nie wszystkie rzeczy można prać chemicznie. Zanim zdecydujesz się oddać coś do pralni, to dobrze będzie sprawdzić informacje umieszczone przez producenta na etykiecie. Oczywiście w każdej pralni sortuje się ubrania wg. metek, czy mają być prane na sucho, czy mokro. Dzięki temu jednak będziesz mieć pewność, że dana rzecz jest przystosowana do prania chemicznego. Ponadto zaoszczędzi, to Twój czas.
 2. Poznaj stan swoich rzeczy
  Jest to swego rodzaju zabezpieczenie dla Ciebie i dla pralni. Znając stan swoich rzeczy, szybko ocenisz, czy usługa została wykonana prawidłowo i czy odzież nie ma drobnych ubytków. Co sprawdzić w odzieży? Bardzo prozaiczne rzeczy typu: guziki, działanie zamków błyskawicznych, szwy, czy szlufki w bluzkach, spodniach i płaszczach. Wszystko to, są to drobne elementy. Jednak dzięki takiej uważności masz pewność, że Twoje ubranie nie zostało uszkodzone w pralni —  co zdarza się niezwykle rzadko.
 3. Chcesz pozbyć się plam? Nie zapomnij o nich powiedzieć
  Najczęściej oddajemy rzeczy z plamami, których  sami nie jesteśmy w stanie się pozbyć. Chociaż w pralni odzież jest sprawdzana pod kątem plam i innych defektów to warto wskazać podczas oddawania ciuchów, te plamy na pozbyciu których najbardziej Ci zależy. Dlaczego powinieneś to zrobić? Co najmniej  z dwóch powodów. Pierwszy z nich to ułatwienie zadania specjalistom. Będą w stanie od razu zaplanować, jakich środków należy użyć, żeby pozbyć się plam. Drugi powód, masz wtedy 100% pewności, że nawet najdrobniejsza plamka nie zostanie przeoczona.
  Samo wskazanie plamy to połowa drogi do jej pozbycia się. Dobrze by było, jeśli poinformowałbyś specjalistę o dwóch kwestiach; od czego jest plama i kiedy powstała. Oczywiście, że nie zawsze pamiętamy takie rzeczy, jeśli jednak wiesz, to nie trzymaj tej informacji w tajemnicy.
 4. Unikaj niespodzianek w kieszeniach
  W naszych kieszeniach czasami można znaleźć dziwne przedmioty. Najczęściej jednak pozostawiamy chusteczki, papierki, monety, czy banknoty. Częściej Paniom, zdarza się zostawiać biżuterię. Kieszenie warto opróżnić z dwóch powodów; nie utracić cennych przedmiotów i biżuterii oraz nie zniweczyć prania. Każdy z nas wie, jak zachowuje się zmoczona chusteczka w praniu i ile trzeba się napracować, aby później takie ubranie wyczyścić.

Powyższe cztery kroki to najprostsza droga do tego, jak przygotować rzeczy do pralni. Dzięki temu zyskujesz pewność co do świadczonych usług. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci w przygotowaniach.