usługi concierge

Przed wiekami concierge zajmował się dozorem domu i sprawował nad nim opiekę. W XX wieku zajmował się różnymi sprawami dla gości ekskluzywnych hoteli. Rezerwacją stolika w restauracji, biletu do teatru, umawianiem spotkań biznesowych. Obecnie usługi concierge można przypisać wielu aspektom życia codziennego. Możesz nawet skorzystać z usług konsjerża w pralni.

Usługi concierge od korzeni po nowoczesność

Concierge to dość mało znany zawód w Polsce, chociaż staje się coraz popularniejszy. W Europie natomiast usługi konsjerża znane są już od średniowiecza.

Konsjerż był odpowiedzialny za podtrzymywanie palenia świec w korytarzach średniowiecznych zamków. Dopilnowanie odpowiedniego poziomu dworskich przyjęć i obsługi gości, a w szczególności ważnych osobistości. Musiała być to osoba niezwykle dobrze zorganizowana, chociażby ze względu na fakt, że dawniej światło nie pojawiało się w zamku za pomocą włącznika, komendy głosowej, czy włącznika czasowego. Konsjerż musiał być doskonale zorientowany w wydarzeniach dworskich, czasie ich trwania i końca, aby zapewnić odpowiednią oprawę.

Obecnie usługi concierge można spotkać w wysokiej klasy hotelach, bankach, firmach leasingowych, a nawet prywatnych gospodarstwach domowych. Oczywiście współczesny konsjerż nie biega po banku, aby zapalić świece. Jego obowiązki zmieniły się i zostały dopasowane do każdej z grup odbiorców. Co więcej, powstały nawet specjalne firmy, które zawodowo zajmują się wynajmowaniem konsjerża i świadczą usługi concierge dla różnych branż.

Usługi concierge współcześnie

Współczesny konsjerż ma nieco inne obowiązki, niż odpalanie świec w zamku. Dzisiaj możemy śmiało określić usługi concierge, jako komercyjne. Zakres pracy zatem dopasowany jest do konkretnych potrzeb i profilu przedsiębiorstwa i potrzeb osób prywatnych. Nie mniej jednak możemy dokonać podstawowego podziału zakresu obowiązków współczesnego konsjerża. A raczej sfer, w których takie usługi mają popyt. Cztery podstawowe sfery usług concierge dotyczą zatem:

  • Rodziny – organizacja zabaw, podróży, organizacja finansów, wizyt u lekarzy.
  • Biznesu – przygotowanie prezentacji, raportów firmowych, zdobywanie kontaktów biznesowych.
  • Biura – zarządzanie harmonogramem i planowanie zadań. Poniekąd konsjerżem można nazwać wirtualną asystentkę, która wykonuje część obowiązków.
  • Konkretnych usług w dedykowanych firmach – bankowość, klienci VIP, assistance.

Usługi concierge w pralni Duarte

Concierge w pralni możemy podłączyć zatem pod pierwsze dwie, wyżej wymienione sfery. Zarówno do rodziny, gdzie wyznaczona osoba z pralni odbierze pranie, dowiezie do pralni, a następnie czyste i ułożone odwiezie do domu. Jak i do biznesu, gdzie również jest odbiór i dowóz prania z hotelu, biura, przedszkola, czy gastronomii.

W pralni Duarte wyręczamy naszych wyjątkowych klientów w codziennych obowiązkach domowych, jakimi są pranie i prasowanie garderoby.

Dlaczego warto korzystać z concierge w pralni?

Pralnia we Wrocławiu Duarte korzysta z atestowanych i antybakteryjnych środków piorących. Dzięki czemu ubrania są lśniąco czyste i zdezynfekowane. A przede wszystkim bezpieczne dla alergików i osób z wrażliwą skórą. Ponadto każde pranie jest wykonywane w osobnej pralce. A pranie od różnych klientów nie są ze sobą łączone.

Co jednak najważniejsze dla Ciebie i warte uwagi, to fakt, że korzystając z usługi concierge w pralni Duarte zyskujesz czas, którego nie da się kupić za żadne pieniądze. Możesz go wykorzystać na realizację hobby, spędzanie czasu z rodziną, rozwój biznesowy, albo leżenie na kanapie.

My zadbamy o twoje pranie, a ty zrobisz z wolnym czasem, co chcesz!